Czy laserowe leczenie grzybicy paznokci jest skuteczne?

Czy laserowe leczenie grzybicy paznokci jest skuteczne?

Jeśli próbowałeś innych metod eliminacji grzyba paznokci bez powodzenia, możesz zastanawiać się, czy leczenie laserowe może zrobić sztuczkę. Oto niektóre z korzyści i zagrożeń związanych z leczeniem laserowym grzybicy paznokci. Oto trzy powody, dla których warto spróbować laserowego leczenia grzybicy paznokci. Lasery są niezwykle skuteczne w zabijaniu grzybów, a zabieg laserowy może wyeliminować infekcję w ciągu około godziny.

Skuteczność leczenia laserowego grzybicy paznokci

Leczenie laserowe grzybicy paznokci ma kilka zalet w porównaniu z lekami doustnymi lub miejscowymi. Leki miejscowe mogą działać przez długi czas i wymagają wielokrotnego stosowania w ciągu dnia. Ponadto mogą one prowadzić do poważnych skutków ubocznych, takich jak podwyższony poziom enzymów wątrobowych. Laserowe leczenie grzybicy paznokci przywraca czyste paznokcie w ciągu kilku zabiegów – część ta została przygotowana przez zespół serwisu monikaharwas.pl. Należy jednak wiedzieć, że laserowe leczenie grzybicy paznokci nie jest odpowiednie dla kobiet w ciąży.

Skuteczność leczenia laserowego grzybicy paznokci zależy od rodzaju grzyba zainfekowanego paznokciem. Laser o dużej mocy może zabić grzyby, ale ich nie eliminuje. Dlatego do leczenia grzybicy paznokci można stosować laser o niskim poziomie promieniowania. Jednak nadal nie ma jasnego konsensusu co do tego, jakie temperatury są bezpieczne i skuteczne. Z tego powodu potrzeba więcej badań, aby określić optymalną temperaturę do leczenia.

Bezpieczeństwo leczenia laserowego

Lasery są uważane za bezpieczne w leczeniu grzybicy paznokci, ponieważ nie powodują ogólnoustrojowych działań niepożądanych i nie są znane interakcje lekowe. Główną obawą jest niespecyficzne ogrzewanie objętościowe spowodowane przez laser, które występuje, gdy woda absorbuje energię. Jest to nieodłączny element wszystkich laserów Nd:YAG. Jedno z badań wykazało, że lasery działające w temperaturze 45 stopni Celsjusza przez 20 minut uszkodziły fibroblasty, prowadząc do owrzodzenia, dyspigmentacji i bliznowacenia. Lasery użyte w tym badaniu nie były jednak w stanie zniszczyć Trichophyton rubrum.

Wyniki tego badania pochodziły z opublikowanych badań. Porównywano w nich skuteczność leczenia laserowego pod względem wielu zmiennych. Wyodrębniono głównego autora, rok publikacji i rodzaj zastosowanego lasera. Wyodrębniono również grzyby, które były leczone, liczbę zakażonych paznokci, wskaźniki wyleczenia mikologicznego i czas trwania obserwacji. Wyniki porównano z opieką standardową i innymi opcjami leczenia.

Ryzyko nawrotu

Chociaż doustne leki przeciwgrzybicze są nadal podstawą leczenia grzybicy paznokci, są one skuteczne tylko w leczeniu niektórych rodzajów infekcji. Dodatkowo, może wchodzić w interakcje z innymi lekami. Dlatego też, leczenie laserowe grzybicy paznokci jest lepszym rozwiązaniem. Może to być realna opcja dla niektórych pacjentów. Jednak ryzyko nawrotu choroby po leczeniu laserowym jest wysokie. W tym artykule omówione zostaną najlepsze metody leczenia i związane z nimi ryzyko.

Chociaż znaczna liczba pacjentów doświadczyła nawrotu po leczeniu laserowym dolegliwości paznokci, pacjenci ci mieli ogólnie dobre wyniki. Mediana czasu do nawrotu choroby po leczeniu laserowym wynosiła od trzech miesięcy do pięciu lat. Autorzy badania, Kalokasidis, et al. sugerują, że czas pomiędzy ostatnim leczeniem a obserwacją powinien być dłuższy. W rzeczywistości czas potrzebny na odrastanie paznokci po leczeniu byłby bardziej idealnym przedziałem czasowym do oceny.

Czas trwania leczenia laserowego

Jeśli szukasz trwałego rozwiązania problemu grzybicy paznokci, terapia laserowa może być idealnym rozwiązaniem. Terapia laserowa polega na wykorzystaniu energii lasera impulsowego do wycelowania w grzybicę. Laser nie powoduje żadnego bólu ani dyskomfortu, chociaż podczas zabiegu może wystąpić lekkie uczucie ciepła. Jest to normalne uczucie spowodowane przez wybuchy energii lasera. Zwykle nie jest to poważny efekt uboczny.

Zabiegi laserowe nie są bolesne i mogą być wykonywane na palcach, które są zdrowe. Procedura jest zazwyczaj jednorazowa i trwa około pół godziny. Podczas gdy zabiegi laserowe mogą być szybkim rozwiązaniem problemu grzybicy paznokci, najlepiej jest powtórzyć je dwukrotnie w ciągu dwóch miesięcy, aby uzyskać maksymalną skuteczność. W tym czasie paznokcie będą się nadal leczyć, choć mogą nie wrócić do swojego pierwotnego kształtu.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *