Tajniki laserowego odmładzania twarzy. Jak laser wpływa na kolagen w skórze?

Światło lasera wprowadza w skórze mikrouszkodzenia, które pobudzają produkcję kolagenu. W ten sposób urządzenie to jest w stanie wpłynąć na poprawę struktury skóry i odmłodzenie twarzy. Efekty zabiegów laserowych są naturalne i długotrwałe. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe odmładzanie twarzy.

Czym jest laserowe odmładzanie twarzy?

Laserowe odmładzanie twarzy, dostępne m.in. w Klinice Ambroziak w Warszawie, to zabieg, który odbywa się przy udziale wiązki światła o określonej długości fali. Wykonywany jest przez lekarza i trwa około 40 minut. Jest mało inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Światło oddziałuje na kolagen znajdujący się w skórze, inicjując jego odbudowę. Dzięki temu zabieg laserowy umożliwia widoczne odmłodzenie skóry bez użycia skalpela. Zapoczątkowane podczas procedury procesy odbywają się stopniowo w ciągu kilku tygodni, dlatego efekty nie są widoczne od razu, ale narastają wraz z upływem czasu. Lifting skóry uzyskany po odmładzaniu laserowym jest bardzo naturalny i długotrwały. Należy jednak pamiętać, że do uzyskania wyraźnych i długotrwałych efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów.

Jak laser wpływa na kondycję skóry?

Do odmładzania twarzy stosuje się lasery, działające w różnych technologiach, przeważnie frakcyjnej, pikosekundowej oraz IPL. Mechanizm działania w każdym przypadku jest podobny. Laser delikatnie podgrzewa warstwy skóry, generując w nich drobne uszkodzenia i pobudzając w ten sposób procesy naprawcze, prowadzące do odmłodzenia twarzy. Następuje wzmożona produkcja nowego kolagenu i elastyny, skróceniu ulegają włókna kolagenowe. Przyczynia się to do wzrostu gęstości skóry, obkurczania ujść gruczołów łojowych oraz spłycenia zmarszczek. Laser nie działa jak kwas hialuronowy. Redukcja zmarszczek możliwa jest dzięki pobudzeniu zdolności samoregeneracyjnych skóry, a nie ich wypełnieniu.

Efekty stymulacji kolagenu w skórze

Stymulacja kolagenu w skórze, którą umożliwia laser, to sposób na mało inwazyjne odmłodzenie twarzy. Efekty takiego działania mają to do siebie, że prezentują się naturalnie i utrzymują się przez długi czas. Dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu w skórze można wyraźnie spowolnić proces starzenia się skóry, a nawet cofnąć niektóre jego skutki.

Efektem laseroterapii jest poprawa jakości i kondycji cery, ujędrnienie i napięcie skóry oraz redukcja zmarszczek. Przy pomocy tej technologii można odmłodzić nawet wrażliwe obszary twarzy – okolice oczu i ust. Odpowiednio dopasowane parametry zabiegu laserowego pozwalają również na pozbycie się takich niedoskonałości, jak: blizny potrądzikowe, przebarwienia, a nawet poszerzone naczynka.

Efekty laserowego odmładzania twarzy widoczne są już po pierwszej sesji, ale aby uzyskać długotrwałe rezultaty, zalecana jest seria 4–6 zabiegów. Ważne, aby po zabiegu chronić skórę przed działaniem słońca. Wskazane jest stosowanie kremu z filtrem o wartości SPF 50+ przed każdym wyjściem z domu. Zbyt wczesna ekspozycja skóry na słońce po laserowym odmładzaniu twarzy może przyczynić się do powstania nieestetycznych przebarwień. Opalanie nie jest korzystne dla skóry również dlatego, że zaburza naturalną syntezę kolagenu i przyspiesza proces starzenia.Jeśli szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej, kliknij tutaj.

Treść promocyjna



Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
kobieta przed zabiegiem kabryskoterapiii
Czytaj Dalej

ile kosztuje zabieg karboksyterapii?

Zabieg karboksyterapii polega na wstrzykiwaniu określanej ilości dwutlenku węgla. Powinien być on wykonywany z należytą precyzją przez kosmetologa. W wyniku…