Czy woda utleniona na grzyby paznokci - jest pomocna?

Czy woda utleniona na grzyby paznokci – jest pomocna?

Kiedy szukasz naturalnego środka na grzybicę paznokci, możesz zastanawiać się, czy nadtlenek wodoru jest dobry. Ten związek chemiczny jest powszechnie stosowany jako środek dezynfekujący do skaleczeń i drobnych ran, ale być może słyszałeś również, że nadtlenek wodoru jest skutecznym środkiem przeciwgrzybicznym. Ma on również inne zastosowania, takie jak środek wybielający i antyseptyczny.

Woda utleniona a grzybica paznokci – czy jest pomocna?

Nadtlenek wodoru to jasnoniebieski związek chemiczny, który rozpoczął działalność jako środek czyszczący w gospodarstwie domowym. Dziś jest używany do wielu celów, w tym do wybielania zębów, odblokowywania odpływów i leczenia grzyba paznokci. Jedną z najczęstszych przyczyn grzybicy paznokci jest rodzaj grzyba znany jako grzybica stóp – część ta jest zasługą redakcji strony Portal Sportowy. Około 1 na 10 osób doświadczy problemu z grzybicą paznokci.

Domowe środki na grzybicę paznokci mogą obejmować nadtlenek wodoru lub ocet. Oba mają właściwości przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Nadtlenek wodoru jest stosowany do leczenia i wyleczenia grzybicy paznokci, natomiast ocet zmniejsza stan zapalny. Nadtlenek wodoru i ocet mogą być mieszane, aby stworzyć kwas nadoctowy. Kwas ten zabija grzyby i złuszcza infekcję.

Olejek z drzewa herbacianego vs woda utleniona vs grzybica paznokci

Rozważając skuteczność olejku z drzewa herbacianego przeciwko grzybicy paznokci, kluczowe jest znalezienie takiego, który jest w 100 procentach czysty i organiczny. Olejek z drzewa herbacianego jest znany ze swoich właściwości antybakteryjnych i był stosowany jako leczenie grzyba paznokci, stopy sportowca i grzybicy. Po zmieszaniu z innym naturalnym olejem przeciwgrzybicznym, takim jak oregano, może być stosowany w leczeniu wszy i brodawek. Jednym ze sposobów na wybranie najlepszego dla siebie jest zbadanie skuteczności każdego oleju osobno.

Podczas gdy grzybica paznokci jest często odporna na leczenie, zwykle trudno jest ją leczyć na własną rękę. Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli nie jesteś zdiagnozowany prawidłowo. Leczenie może trwać długo i wiąże się z regularną kontrolą. Ponadto każda metoda leczenia niesie ze sobą własny zestaw zagrożeń, które należy dokładnie ocenić przed wdrożeniem. Aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję, podsumowaliśmy różnice między olejkiem z drzewa herbacianego i wodą utlenioną na grzyba paznokci.

Soda oczyszczona vs nadtlenek wodoru

Nadtlenek wodoru jest powszechnym przedmiotem gospodarstwa domowego, który ma jasnoniebieski kolor. Ma wiele zastosowań, od odblokowania drenażu do wybielania włosów do leczenia paznokci. Może być również pomocny w leczeniu grzyba paznokci, który stanowi około 50 procent wszystkich problemów z paznokciami. Jedna na 10 osób ma przypadek grzyba paznokci. Na szczęście zarówno nadtlenek wodoru, jak i soda oczyszczona mogą skutecznie leczyć grzybicę paznokci.

Jeśli jesteś zainteresowany stosowaniem samego nadtlenku wodoru lub w połączeniu z innymi naturalnymi środkami, soda oczyszczona jest doskonałym wyborem do leczenia. Ten domowy środek może być stosowany bezpośrednio na paznokcie lub w połączeniu z innym kwasowym środkiem, takim jak sok z cytryny, ocet jabłkowy lub olej kokosowy. Kolejną wielką zaletą sody oczyszczonej jest jej przystępna cena i właściwości przeciwgrzybiczne.

Ocet jabłkowy vs woda utleniona

Debata na temat tego, czy używać nadtlenku wodoru czy octu jabłkowego na grzybicę paznokci nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Oba mają swoje plusy i minusy. Nadtlenek wodoru jest skutecznym lekiem na grzybicę paznokci, ponieważ zwiększa równowagę pH i zabija grzyba. Z drugiej strony, w wyniku połączenia nadtlenku wodoru i octu powstaje kwas nadoctowy, który nie jest idealny do leczenia grzybicy paznokci.

W badaniu z 2004 roku 52% osób, które odpowiedziały na to badanie, miało objawy silnie zakaźnej grzybicy paznokci. Tylko 15% respondentów stwierdziło, że omawiało swoje problemy z paznokciami z lekarzem. Na szczęście, nadtlenek wodoru może leczyć grzybicę paznokci w domu. Korzyści z nadtlenku wodoru wykraczają poza jego zdolność do zabijania grzyba paznokci. Jest to silny środek antyseptyczny, dezynfekujący i wybielający.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *