Recepta online – krok po kroku

Recepta online to aktualnie coraz to popularniejsza forma recepty nieco odbiegająca od tej standardowej wystawianej stacjonarnie. Czym się ona charakteryzuję, na co pacjent powinien zwrócić uwagę oraz jak uzyskać e-receptę. Na wszystkie te, a także wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Przekonaj się sam, jak proste może być odbycie konsultacji lekarskiej online, bez konieczności wychodzenia z domu oraz możliwość zdobycia niezbędnych leków – informacja ta jest rezultatem pracy specjalistów strony garpelenmilosci.pl.

E-recepta online — czym jest?

Jest to nowoczesny rodzaj recepty, która wystawiona może być na konto pacjenta bez konieczności odwiedzania przychodni. Tego typu metoda jest bardzo wygodną formą ułatwiającą zdobycie naszego leku w sytuacji, gdy nasz stan zdrowia nie zaleca nam odwiedzania lekarza osobiście. Powodów oczywiście może być tutaj cała masa. Kolejnym z nich może być tutaj, chociażby zapomnienie o umówieniu naszej następnej wizyty, lub ciężka dostępność wolnych terminów na jej odbycie. Ile razu zdarzyło Wam się zostać bez wymaganych leków ze względów na któryś z tych powodów? W tym wypadku recepta online może okazać się zbawienna.

Kto może wystawić receptę online?

Do kogo należy zwrócić się w celu otrzymania recepty online? Kto może nam ją wystawić? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta — każdy specjalista, który ma kompetencje i prawo do oceniania naszego stanu zdrowia, oraz wydania analizy medycznej. Może być to doświadczony doktor, lekarz bądź po prostu asystent medyczny. Każda z tych osób, ma odpowiednie kompetencje do tego, aby ocenić — co nam dolega i przypisać odpowiednie leki.

Jak wygląda proces wystawienia e-recepty

Lekarz, z którym jesteśmy na konsultacji online, ma dostęp do naszego internetowego konta pacjenta. Na podstawie dokonanej analizy naszego stanu zdrowia, może pojawić się potrzeba przypisania nam leków. W tym momencie proces cyfryzacji systemu funduszu zdrowia pozwala na elektroniczne wystawienie recepty. Recepta ma przypisywany swój unikatowy kod. Będzie on nam potrzebny w dalszym procesie, jakim jest realizacja recepty.

Dane potrzebne do wypisania recepty online

Podczas wystawiania recepty online, zostajecie poproszeni o podanie swoich podstawowych danych personalnych takich jak — imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail oraz numer PESEL. Oprócz tego lekarz w trosce o fachową analizę ma obowiązek zapytać Was o historię stanu zdrowia. Musimy zatem podać informacje na temat przebytych chorób oraz operacji, a także przeciwwskazań dotyczących zażywania leków. Zebrane dane pozwolą na wystawienie recepty.

Realizacja e-recepty w aptece

Pacjent, który po odbytej konsultacji ze swoim lekarzem otrzymał e-receptę, dostaje możliwość zrealizowania jej w identyczny sposób, jakby to była standardowa recepta. W tym wypadku różnica polega na tym, że przy okienku w aptece, zamiast podawać papierowy druk, przedstawiamy nasze podstawowe dane osobowe oraz podajemy kod recepty. Po krótkiej weryfikacji w systemie automatycznie pokazują się lekarstwa, które zostały nam przypisane. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.

Jakie korzyści daje e-recepta?

  • Możesz ją zrealizować na terenie całej Polski
  • Nie musisz się martwić o jej zgubienie, Twoja recepta znajduje się na Twoim Internetowym Koncie Pacjenta
  • Nie ma tutaj miejsca na pomyłkę (problemy z czytelnością standardowych recept)


Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Co jeść aby wyglądać młodo
Czytaj Dalej

Co jeść, aby wyglądać młodo?

Wieczna młodość to marzenie wielu z nas. Niestety, z upływem czasu nasza skóra traci swoją jędrność, a zmarszczki…