Lipoliza iniekcyjna – zastrzyk na wąską talię

Lipoliza iniekcyjna polega na wprowadzeniu bezpośrednio do tkanki tłuszczowej substancji rozpuszczającej tłuszcz. Dowiedz się więcej.

Czy zmagasz się z nadmiarem tkanki tłuszczowej pomimo regularnych ćwiczeń i diety? Fałdki tłuszczu pojawiają się w takich miejscach, jak brzuch, boczki czy podbródek? Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który pozwoli Ci skorygować niedoskonałości sylwetki. Wyjaśniamy, na czym polega ta wyjątkowa terapia wyszczuplająca.

Co to jest lipoliza iniekcyjna?

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, który działa poprzez chemiczne „rozpuszczenie” tłuszczu. W tkankę tłuszczową wstrzykuje się substancje, które stymulują rozpad komórek tłuszczowych, dzięki czemu możliwe jest usunięcie znacznej ilości tłuszczu opornego na odchudzanie. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, lipoliza iniekcyjna doskonale sprawdza się w modelowaniu sylwetki, szczególnie w przypadku niewielkich depozytów tkanki tłuszczowej. Aby zredukować większą ilość tkanki tłuszczowej, warto połączyć lipolizę iniekcyjną z innymi zabiegami medycyny estetycznej, takimi jak lifting HIFU czy endermologia. Osoby, które zmagają się z cellulitem, powinny rozważyć terapię łączoną z takimi procedurami, jak zabieg falą uderzeniową (Storz Medical) czy mikrofalami Coolwaves™ (zabieg Onda Deka).

Na czym polega zabieg lipolizy?

Lipoliza iniekcyjna polega na przyspieszeniu rozpadu tłuszczu za pomocą specjalnych substancji – takich jak deoksycholan sodu czy fosfatydylocholina. Są one wstrzykiwane bezpośrednio w tkankę tłuszczową. Powstaje kontrolowany stan zapalny, na skutek którego trójglicerydy są hydrolizowane do kwasów tłuszczowych i glicerolu, a następnie usuwane z organizmu przez układ krążenia. Hydroliza trójglicerydów w adipocytach (komórkach tłuszczowych) to proces, który naturalnie zachodzi w organizmie np. podczas wysiłku fizycznego.

W zależności od leczonego obszaru zabieg trwa od 15 do 30 minut. Po znieczuleniu kremem skóra w obszarze zabiegowym jest dezynfekowana. Następnie za pomocą cienkiej igły preparat na bazie fosfatydylocholiny wprowadzany jest w tkankę tłuszczową. Nakłucia wykonywane są mniej więcej co 1-2 cm. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko obrzęknięta. Mogą pojawić się drobne siniaki. Po kilku dniach ciało wraca do normalnego wyglądu. Rezultaty pojawiają się stopniowo w ciągu kilku tygodni. Dla uzyskania widocznego efektu konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Ilość tkanki tłuszczowej zmniejsza się z zabiegu na zabieg.

Bardzo ważne jest, aby podczas wykonywania serii lipolizy iniekcyjnej stosować dietę lekkostrawną (najlepiej z wykorzystaniem ujemnego bilansu kalorycznego) – w ten sposób odciążymy wątrobę i zapobiegniemy ponownemu tworzeniu się tkanki tłuszczowej. Wysiłek fizyczny wykonywany podczas serii zabiegów lipolizy zwiększa ich skuteczność, ponieważ wspomaga i przyspiesza hydrolizę tłuszczów.

Zalety lipolizy iniekcyjnej podbródka i innych części ciała

Największą zaletą lipolizy iniekcyjnej jest to, że zabieg jest mało inwazyjny. Ponadto ma krótki okres rekonwalescencji i w przeciwieństwie do liposukcji nie wymaga wyłączenia z codziennego trybu życia. Efekty lipolizy iniekcyjnej utrzymują się zwykle 2-4 lata, a jeśli zadbamy o zdrową dietę i regularną aktywność fizyczną nawet znacznie dłużej.

W zależności od obszaru ciała poddawanego zabiegowi po lipolizie iniekcyjnej można spodziewać się następujących rezultatów:

  • redukcja podwójnego podbródka,
  • zmniejszenie obwodu ud,
  • zwężenie talii (redukcja tkanki tłuszczowej na brzuchu i plecach),
  • usunięcie „oponki” na brzuchu,
  • usunięcie „pelikanów” (redukcja tkanki tłuszczowej w ramionach),
  • wymodelowanie obszarów problematycznych,
  • usuwanie wałeczków tłuszczu na plecach i pod pachami,
  • usunięcie tkanki tłuszczowej pod biustem.

Należy mieć na uwadze, że lipoliza iniekcyjna nie służy do odchudzania i nie jest terapią odpowiednią dla osób z otyłością. Przeznaczona jest do miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej u osób z prawidłową masą ciała lub z lekką nadwagą.Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat lipolizy iniekcyjnej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadomości związane
Ile kosztuje zabieg HydraFacial?
Czytaj Dalej

Ile kosztuje zabieg HydraFacial?Wybór Redakcji

Z dumą prezentujemy treść stworzoną na zamówienie portalu beautyzone-kolobrzeg.pl Podobne tematy ile kosztuje zabieg karboksyterapii?„>ile kosztuje zabieg karboksyterapii?…

Recepta online – krok po kroku

Recepta online to aktualnie coraz to popularniejsza forma recepty nieco odbiegająca od tej standardowej wystawianej stacjonarnie. Czym się…